Detox z glifosatu ze wsparciem układu moczowego

Procedura trwa 30 dni

Składnik detoxu:

L – glicyna

Sok z aloesu bio lub bit.ly/optialoe

Wsparcie układu moczowego i nerek – bit.ly/ukladmoczowy (opakowanie na 30 dni)

Banan 

Awokado

Mleko roślinne (kokosowe, migdałowe, z orzechów nerkowca)

Natka pietruszki

Świeża kolendra

L- glutamina

cytryna

Zasady:

Do godziny 12 nie spożywać żadnych tłuszczów i białek (mięsa, nabiału, jaj, masła, oleju) poza tymi zawartymi w koktajlu. Do godziny 12 zalecam jedzenie owoców i warzyw na surowo lub gotowanych, można jeść kasze wolne od glifosatu i ryż. Żywienie lekkostrawne, najlepiej bez pieczywa.

Od godziny 12 do 19 można jeść normalnie z ograniczeniem cukru i słodyczy i unikaniem smażonych potraw.

Zalecenia:

Rano na czczo przyjąć 1 kapsułkę bit.ly/ukladmoczowy popijając szklanką wody. Następnie wypić szklankę wody z sokiem z 1/4 cytryny.  Po 30 minutach można zjeść pierwszy posiłek – koktajl z bananów, 50 ml soku z aloesu, 1/2 awokado, 1 łyżki natki pietruszki i 1 łyżki kolendry oraz mleka roślinnego. Mleko roślinne dodawać w takiej ilości, żeby otrzymać ulubioną konsystencję koktajlu. Wszystkie składniki zblendować i wypić. Kolejną kapsułkę bit.ly/ukladmoczowy należy przyjmować 30 minut przed kolacją. 15 minut przed kolacją przyjmij popijając wodą lub rozpuść w wodzie 500mg l-glicyny*.

 

* L-glicynę powoli zwiększać – najpierw do 1 grama wieczorem, następnie dodać 500 mg rano 15 minut przed posiłkiem. Maksymalna dawka na dobę to 5 gramów. W przypadku mocno obciążonego organizmu glifosatem mogą wystąpić różne skutki uboczne. Wówczas zmniejszyć ilość o połowę lub odstawić na kilka dni. Jednym ze skutków może być senność i uczucie odrealnienia. Zazwyczaj mija w ciągu 3-4 dni. Ilość l-glicyny zwiększać tylko w przypadku, gdy nie będzie żadnych, efektów ubocznych jej stosowania. Lepiej zrobić 2-3 miesiące przerwy i ponownie zastosować procedurę oczyszczającą niż przyjmować zbyt duże dawki. 

Korzyści zdrowotne po zmniejszeniu ilości glifosatu w organizmie to: lepsza pamięć, usunięcie bólu, usunięcie objawów tężyczki z nadmiaru glifosatu, a przede wszystkim poprawa funkcjonowania układu nerwowego – wyciszenie, uspokojenie, lepsza tolerancja na stres. Zmniejszenie ilości glifosatu w organizmie to także zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na choroby nowotworowe, o których powodowanie glifosat (roundup) jest podejrzewany. To tylko część korzyści 🙂

 

Podczas tych 30 dni można stosować wywar oczyszczający nerki:

1 marchewka

1 pietruszka

1/4 selera

2 litry wody

Warzywa obrać, pokroić. Wrzucić do wrzącej  wody i gotować około 10 minut, odcedzić, pić przez cały dzień – 1 tydzień

 

Wskazówki:

Procedurę stosować 30 dni, następnie zrobić 2-3 miesiące przerwy i ponownie zastosować jeśli zatoksycznienie organizmu glifosatem jest duże.

W ciągu dnia należy wypić wodę w ilości 30ml na kg masy ciała, czyli osoba ważąca 70 kg powinna wypić ok. 2 litry wody, najlepiej ciepłej.

Po godzinie 19 można pić wodę, wywar oczyszczający nerki, herbaty ziołowe, zielone i owocowe bez dodatku cukru.

Do słodzenia można używać stewii w kroplach, ksylitolu lub erytrytolu.

Najlepiej całkowicie unikać w tym czasie nabiału, cukru, pszenicy i oleju rzepakowego.

Kawa jest dozwolona (max 2 na dobę) – naturalna, bez mleka, słodzona jednym z powyższych, naturalnych słodzików.

Alkohol – najlepiej unikać. Jeśli nie jest to możliwe to 1x w tygodniu. Należy wybierać alkohole niesłodzone np. wytrawne wino, whisky z lodem. Najbardziej tuczą – piwo i słodkie drinki.

 

Glifosat ma potencjalnie rakotwórcze działanie, uszkadza układ nerwowy i jelita oraz inne organy. 

Produkty obciążone glifosatem:

 • kasza gryczana
 • pszenica
 • kukurydza
 • soja
 • owies
 • pieczywo
 • ciastka
 • płatki śniadaniowe
 • batony zbożowe
 • musli
 • olej rzepakowy 
 • mięso zwierząt karmionych paszą obciążoną glifosatem
 • jaja kur karmionych paszą zawierającą glifosat
 • bawełna, czyli tampony, podpaski, wkładki, waciki, chusteczki higieniczne

Obecność glifosatu w zbożach i oleju jest spowodowane powszechnym używanie roundupu do suszenia plonów przed zbiorami – informacja poniżej w zaleceniach przedżniwnych na ulotce producenta.

 

Zdrowe odżywianie możesz zacząć od Programu Zdrowie od kuchni

Podany przepis na detox nie stanowi porady lekarskiej. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek wyrobu medycznego lub leku każdy powinien skonsultować się z lekarzem.

Gabinet Medycyny Naturalnej Agnieszka Wanat ul. Maciejowicka 5 Kozienice tel. 574 375 355