Dlaczego sauna jest pomocna w detoksie?

Podgrzej organizm, aby przenieść toksyny.

Możesz wybrać saunę mokrą lub suchą w zależności od Twoich preferencji i stanu zdrowia. Dla osób chorujących na boreliozę i choroby odkleszczowe najlepszym rozwiązaniem jest sauna na podczerwień. W saunie na podczerwień toksyny usuwane z organizmu są na dwa sposoby. Promienie podczerwieni równomiernie ogrzewają ciało na głębokość ok. 4 cm, co powoduje pocenie się. Pod wpływem ciepła komórki tłuszczowe uwalniają zmagazynowane toksyny do krwiobiegu. Około 20% toksyn wydostaje się z potem, podczas gdy pozostałe 80% przedostaje się do krwi.

Sauna, w detoksykacji może mieć zbawienne działanie w usuwaniu toksyn z Twojego organizm. To znacznie więcej niż wydzielanie samego potu. W ten rodzaj oczyszczania zaangażowane są również wątroba, czy jelita. Odpowiednio dobrany sposób odżywiania także będzie bardzo pomocny.

Z krwi toksyny są usuwane z organizmu przez wątrobę. Wątroba przekształca toksyny z form opartych na tłuszczu w formy oparte na wodzie, oznaczając je grupami chemicznymi na bazie wody. W jelitach toksyny, na bazie wody, usuwane są z organizmu przez stolce. Jeśli jednak dana osoba nie ma regularnych wypróżnień, bakterie w jelitach mogą usunąć znacznik na bazie wody, zaburzając proces detoksykacji. Jeśli tak się stanie, toksyny oparte na tłuszczu mogą zostać ponownie wchłonięte do krwi. Unikanie zaparć eliminuje to zagrożenie.  W tym celu należy spożywać pokarmy bogate w błonnik oraz utrzymywać odpowiednie nawodnienie organizmu. Informacje o tym jak skutecznie uzupełniać płyny znajdziesz w naszym Przewodniku Zdrowego Odżywiania.

ZDROWIE OD KUCHNI
https://28
dnidozdrowia.pl/zdrowie-od-kuchni/

Samo prawidłowe odżywianie często nie wystarcza, aby zapewnić składniki odżywcze niezbędne do wsparcia organów odpowiedzialnych za detoksykację. Oczyszczanie wątroby wymaga odpowiednich mikroelementów i glutationu, głównego środka detoksykacyjnego znajdującego się we wszystkich komórkach organizmu. Warto wspomagać wątrobę w codziennym funkcjonowaniu. Można zastosować okłady na wątrobę z olejku rycynowego, czy ekstrakty ziołowe.

Jeśli potrzebujesz indywidualnego wsparcia w zakresie zdrowia zapraszamy do kontaktu i umówienia konsultacji online.

Rozgrzewaj swoje ciało trzy lub więcej razy w tygodniu, aby wydzielać pot i przenieść toksyny do krwi. (Można ogrzać ciało wykonując gorące kąpiele, korzystać ze zwykłej sauny lub sauny na podczerwień). Korzystanie z sauny na podczerwień należy rozpocząć od 15 minut 3 razy w tygodniu. Jeśli po tygodniu uczęszczania do sauny wszystko jest w porządku, należy zwiększyć czas pobytu do 30 minut 3-4 razy w tygodniu.