Lekki detox organizmu ze wsparciem wątroby.

Procedura trwa 2 x 10 dni + 7 dni odrobaczanie

Składnik detoxu:

Bio chlorella w proszku

Sok z aloesu bio lub bit.ly/optialoe

Wsparcie wątroby – bit.ly/wsparciewatroby (opakowanie na 30 dni)

1-2 Banany lub jabłka bio

Seler naciowy najlepiej bio

Magnez w proszku – jabłczan lub cytrynian lub taurynian

Witamina C w proszku

Preparat na pasożyty np. Parafarm, Parazyt, Vernicadis lub inny skuteczny preparat ziołowy

Enterosgel

Zasady:

Do godziny 12 nie spożywać żadnych tłuszczów i białek (mięsa, nabiału, jaj, masła, oleju). Do godziny 12 zalecam jedzenie owoców i warzyw na surowo lub gotowanych, można jeść kasze i ryż. Żywienie lekkostrawne, najlepiej bez pieczywa.

Od godziny 12 do 19 można jeść normalnie z ograniczeniem cukru i słodyczy i unikaniem smażonych potraw.

10 dni – odciążanie wątroby

Rano na czczo należy wypić 0,5 l wody z sokiem z połówki cytryny. Po 15 minutach można zjeść pierwszy posiłek – koktajl z bananów lub jabłek bio (1 lub 2 owoce, można łączyć jabłka z bananami), 50 ml soku z aloesu, 1 gałązka selera naciowego, 1 łyżeczka chlorelli, ½ miarki magnezu (max 300mg), witamina C max 1/3 łyżeczki (jeśli będzie za dużo witaminy C lub magnezu może wystąpić efekt przeczyszczający – zmniejszyć ilość). Wszystkie składniki zblendować i wypić. Jeśli koktajl będzie zbyt gęsty dolać trochę przegotowanej, letniej wody. Do koktajlu należy przyjmować „Wsparcie wątroby – bit.ly/wsparciewatroby” – w formie kapsułki lub wysypać zawartość kapsułki do koktajlu. Wsparcie wątroby należy przyjmować także do głównego posiłku dnia.

7 dni – odrobaczanie

Pokarmy można spożywać do godziny 19. Można kontynuować żywienie z pierwszych 10 dni, ale nie jest to konieczne. Należy w tym czasie unikać spożywania cukru i słodyczy. To jest czas odrobaczania, który warto powtórzyć po 14-21 dniach. Odrobaczanie najlepiej przeprowadzić podczas pełni, wówczas jest najwyższa aktywność pasożytów. Instrukcja podania znajduje się na ulotce każdego z polecanych preparatów. Od pierwszego dnia odrobaczania wprowadzić należy Enterosgel w celu usunięcia toksyn z organizmu. 1 łyżkę Enterosgelu należy rozpuścić w szklance wody i wypić. Należy zachować minimum 2h odstępu od preparatu odrobaczającego. Do śniadania i głównego posiłku w ciągu dnia należy przyjmować „Wsparcie wątroby – bit.ly/wsparciewatroby”.

10 dni – oczyszczanie

Rano na czczo należy wypić 0,5 l wody z sokiem z połówki cytryny. Po 15 minutach można zjeść pierwszy posiłek – koktajl z bananów lub jabłek bio (1 lub 2 owoce, można łączyć jabłka z bananami), 50 ml soku z aloesu, 1 gałązka selera naciowego, 1 łyżeczka chlorelli, ½ miarki magnezu (max 300mg), witamina C max 1/3 łyżeczki (jeśli będzie za dużo witaminy C lub magnezu może wystąpić efekt przeczyszczający). Jeśli koktajl będzie zbyt gęsty dolać trochę przegotowanej, letniej wody. Wszystkie składniki zblendować i wypić. Do koktajlu należy przyjmować „Wsparcie wątroby – bit.ly/wsparciewatroby” – w formie kapsułki lub wysypać zawartość kapsułki do koktajlu. Wsparcie wątroby należy przyjmować także do głównego posiłku dnia. W tym czasie stosować nadal Enterosgel, zużyć całe opakowanie.

Można wspomóc wątrobę okładami z oleju rycynowego

Okłady na wątrobę z oleju rycynowego – nasączyć bawełnianą szmatkę olejem rycynowym, przyłożyć na wątrobę, owinąć się folią spożywczą przezroczystą bądź przyłożyć folię i przyłożyć ciepły termofor. Czas zabiegu do 2 godzin. Zmyć roztworem sody oczyszczonej – ½ szklanki wody i ½ łyżki sody. Następnie przemyć wodą z mydłem w celu usunięcia pozostałych toksyn. Stosować przez 3 dni i 3 dni przerwy. Zabieg powtórzyć 4 -5 razy. Można korzystać z tej samej szmatki przez ten czas.

Wskazówki:

W przypadku wystąpienia biegunek należy zmniejszyć lub usunąć z koktajlu witaminę C oraz magnez.

W ciągu dnia należy wypić wodę w ilości 30ml na kg masy ciała, czyli osoba ważąca 70 kg powinna wypić ok. 2 litry wody, najlepiej ciepłej.

Po godzinie 19 można pić wodę, herbaty ziołowe, zielone i owocowe bez dodatku cukru.

Do słodzenia można używać stewii w kroplach, ksylitolu lub erytrytolu.

Najlepiej całkowicie unikać w tym czasie nabiału, cukru, pszenicy i oleju rzepakowego.

Kawa jest dozwolona (max 2 na dobę) – naturalna, bez mleka, słodzona jednym z powyższych, naturalnych słodzików.

Alkohol – najlepiej unikać. Jeśli nie jest to możliwe to 1x w tygodniu. Należy wybierać alkohole niesłodzone np. wytrawne wino, whisky z lodem. Najbardziej tuczą – piwo i słodkie drinki.

W przypadku chęci zrzucenia tłuszczyku warto cały proces stosować do 3 miesięcy.

Zdrowe odżywianie możesz zacząć od Programu Zdrowie od kuchni

Podany przepis na detox nie stanowi porady lekarskiej. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek wyrobu medycznego lub leku każdy powinien skonsultować się z lekarzem.

Gabinet Medycyny Naturalnej Agnieszka Wanat ul. Maciejowicka 5 Kozienice tel. 574 375 355