Mgła mózgowa w boreliozie.

W boreliozie mgłę mózgową można umownie podzielić na dwa rodzaje.

Typ pierwszy.

Uczucie zmętnienia lub zamglenia w głowie.

Mgła mózgowa typu pierwszego jest spowodowana nagromadzeniem się toksyn zapalnych cytokin i innej substancji chemicznej wytwarzanej w infekcjach mózgu, zwanej kwasem chinolinowym. Jest to również spowodowane gromadzeniem się toksyn we krwi w wyniku przerostu pleśni lub grzybów typu candida w jelitach. W tym przypadku warto zastosować preparaty o działaniu przeciwzapalnym np. zioła czy kurkuminę. Należy wyeliminować przerost grzybów jelitowych oraz usunąć toksyny pleśniowe. Warto zastosować odpowiednie żywienie, nawodnienie oraz ekstrakty ziołowe na oczyszczanie.

Typ drugi

Problem z funkcjonowaniem mózgu, w którym człowiek ma problemy z myśleniem. Są to zazwyczaj problemy z pamięcią krótkotrwałą, dezorientacją, słabą uwagą, organizacją, znajdowaniem słów lub koncentracją.

Mgła mózgowa typu drugiego ma trzy możliwe przyczyny:

  1. stany zapalne związane z boreliozą i / lub pleśniami/grzybami
  2. problemy z wytwarzaniem energii przez mitochondria w wyniku nadmiernego narażenia na stres, aktywne infekcje np. borelioza oraz zakażenie pleśniami lub grzybami
  3. nadmiar toksyn w organizmie oraz nadmiar histaminy z powodu alergii

3 kroki do pozbycia się mgły mózgowej

Krok pierwszy: Znajdź przyczynę, która powoduje stan zapalny w organizmie. Następnie wyeliminuj  infekcję oraz zatoksycznienie organizmu grzybami lub pleśniami.

W tym przypadku należy oczyścić organizm i zmienić sposób żywienia. Z pomocą przychodzą ekstrakty ziołowe. Jedną z opcji jest też stosowanie kurkuminy, która obniża poziom cytokin i kwasu chinolinowego, co znacząco poprawia stan osób cierpiących na mgłę mózgową.

Jak zmienić sposób odżywiania na zdrowszy i pozbyć się wielu problemów zdrowotnych i poprawić swoje zdrowie?

Dołącz do Programu “Zdrowie od Kuchni” – Przewodnik Zdrowego Odżywiania

Krok drugi: Napraw mitochondria

Mitochondria dostarczają energię komórkom organizmu co pozwala organizmowi zachować zdrowie. Gdy procesy w mitochondriach ulegają zaburzeniu poprzez zbyt dużą ilość toksyn czy infekcje, wówczas dochodzi do uszkodzenia pokrycia mitochondriów. W takich warunkach komórki w obrębie mózgu nie mogą funkcjonować prawidłowo, a co za tym idzie nie mają siły do usuwania zaistniałych problemów zdrowotnych. Tak powstaje mgła mózgowa typu drugiego.

W celu poprawy funkcjonowania mitochondriów  należy naprawić zewnętrzną stronę mitochondriów, czyli fosfolipidów. Trzeba też zająć się naprawą wnętrza mitochondriów. Tutaj z pomocą przychodzi glutation.

Krok trzeci: obniż poziom histaminy

Histaminy są wytwarzane w nadmiarze w alergiach. Histaminy w niewielkich ilościach pomagają  w dobrym działaniu mózgu. Natomiast  ich nadmiar może wyłączyć funkcje mózgowe. Zbyt duża ilość histaminy powoduje, że komórka odpornościowa mózgu zwana mikroglejem wytwarzają zbyt wiele cytokinowych substancji zapalnych. Mózg jako swoja ochronę ma receptor histaminowy H3, który wyłącza funkcje mózgu, gdy jest zbyt wiele histamin. Tak powstaje mgła mózgowa z powodu nadmiernego wytwarzania histaminy.

Z pomocą w takim przypadku przychodzą bioflawonoidy czy kwercetyna.

Obydwa typy mgły mózgowej można mieć jednocześnie.

Odpowiedni sposób odżywiania jest bardzo ważny w przypadku terapii wielu chorób. Nasze programy edukacyjne online przybliżą Ci temat zdrowego odżywiania oraz naturalnej terapii boreliozy.

Dołącz do programu “STOP BORELIOZA”, który zawiera:

5 e-booków, które przybliżą Ci temat choroby jaką jest borelioza

przedstawienie 21 skutecznych, alternatywnych terapii boreliozy

omówienie sposobu odżywiania wspomagającego leczenie chorób odkleszczowych

gotowy jadłospis na 5 dni