Nerwica – co robić?

Homeostaza organizmu to inaczej jego zdrowie. Równowaga zostaje zachwiana z wielu powodów. Organizm wysyła subtelne znaki, że procesy wewnątrz nie przebiegają prawidłowo. W obecnych czasach jednak te znaki są z premedytacją ignorowane. Do czasu. Organizm będący w nierównowadze jest bardziej podatny na przesilenia, które finalnie doprowadzą do braku możliwości przywrócenia homeostazy. Wówczas zaczynają się procesy chorobowe.

U podstaw nerwicy leży przeciążenie organizmu. Zazwyczaj nie pojawia się ona z dnia na dzień. W większości przypadków jest to długotrwały proces, czyli „dokręcasz śrubę”, ignorujesz  znaki wysyłane przez Twoje ciało. Jakoś sobie radzisz.  

Możesz być lekko, ale bez przesady wycofana/y, trochę lękliwa/y, wiecznie zmęczona/y, w większości po trudnych przeżyciach, z którymi „sobie poradziłaś/eś”. Tylko, że to ogarnięcie się jest powierzchowne. Przychodzi dzień, gdy już nie masz siły, żeby wstać z łóżka, zająć się pracą czy dziećmi. Wycofujesz się z pewnych funkcji w życiu. Robisz tylko to co absolutnie niezbędne. Nie czujesz się szczęśliwa/y…

Gdy ból już jest za duży lub ktoś zwróci Ci uwagę, że coś jest nie tak w Twoim funkcjonowaniu, zaczynasz szukać pomocy.

Diagnoza jest ważna, ale to za mało do wyleczenia. Jak sobie poradzić? Jak się naprawić? Można pójść standardową drogą leczenia – leki od psychiatry i wizyty u psychologa. Tylko te leki bardzo silnie uzależniają i mogą mieć wiele skutków ubocznych.

Trzeba popracować nad swoją psychiką, co jest bardzo trudne u osób chorujących na nerwicę. Jak okiełznać te galopujące myśli, jak usnąć, gdy sen nie nadchodzi, jak oddychać, gdy trzeba walczyć o każdy haust powietrza. Stop! Rozluźnij się, pomyśl o czymś przyjemnym dla Ciebie. Znajdź miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie. Przy pracy z psychiką pomoże na pewno terapia Jacobson’a  czy trening autogenny Schulz’a (YouTube).  

Sposobów na odwrócenie zaistniałego stanu jest dużo. Każdy musi znaleźć swój własny. Przywrócenie zdrowia zajmuje zazwyczaj dużo czasu i potrzebne jest Twoje pełne zaangażowanie. Są górki i dołki. Nikt nie powie, że można to zrobić łatwo.

Ciało osoby chorej na nerwicę jest bardzo spięte, ponieważ jest poddawane dużej dawce stresu 24 godziny na dobę. W związku z tym sposobem na rozluźnienie jest dobry magnez w dużej dawce. Świetnie sprawdzają się masaże relaksujące, czy akupunktura. Można skorzystać z dobrodziejstwa płynącego z aminokwasów np. 5 htp, GABA. W terapii nerwicy istotnym elementem jest podaż witamin z grupy B. Podstawowym preparatem w kuracji nerwicy są witaminy ADEK w odpowiedniej ilości. Może to jest właśnie takie proste? Nerwica może być wynikiem braków różnych witamin i minerałów w organizmie. Jednak na uzupełnienie tych braków potrzeba czasu oraz odpowiednich ilości i jakości suplementów oraz odpowiednio dobrane odżywianie.

Dołączając do Programu “Zdrowie od kuchni” otrzymasz proste i szybkie przepisy na:

7 śniadań z listą zakupów

7 lunch boxów z listą zakupów

7 obiadokolacji z listą zakupów

14 obszernych artykułów, dzięki którym dowiesz się jakie modyfikacje wprowadzić w kuchni, żeby odżywiać się zdrowiej.

oraz 3 E-booki:

  • E-book – “Proste kroki do nawodnienie organizmu”
  • E-book – “7 przepisów na zdrowe słodkości do pracy”
  • E-book – “7 przepisów na zdrowe koktajle i soki

Przyczyną nerwicy może być też zasiedlenia organizmu przez  pasożyty, grzyby czy bakterie np. borrelii. Podążając za stwierdzeniem, że choroba zaczyna się w jelitach, chciałybyśmy poinformować osoby z zespołem jelita drażliwego i innymi schorzeniami jelit, że problemy neurologiczne mogą zaczynać się w brzuchu.

Najsmutniejsze jest to, że mało kto jest w stanie zrozumieć osobę chorą na nerwicę. Człowiek nie jest psychicznie chory, stara się funkcjonować w społeczeństwie, bo wie, że jak się podda to przegra. Do ukrywania swojego stanu motywuje też strach przed odrzuceniem. Nerwica, mniejsza lub większa, dotyczy większości społeczeństwa w obecnych czasach. Za dużo stresu dnia codziennego, za szybkie tempo życia, za dużo obowiązków. Punktem kulminacyjnym zazwyczaj jest przeciążenie organizmu lub traumatyczne przeżycie.

Nerwica jest schorzeniem, które nie musi męczyć Cię przez całe życie. Unormowanie stanu zdrowia przy nerwicy następuje, gdy nauczysz się znowu cieszyć drobnymi rzeczami, masz ochotę spotykać się z innymi ludźmi, możesz spać i ten sen daje wypoczynek. Nie czujesz przymusu myślenia, umiesz myśleć o jednej rzeczy na raz. Pozwalasz sobie na relaks i luz. Umiesz rozwiązywać problemy, a nie je rozbudowywać.

Mamy sprawdzone rozwiązania dla osób z nerwicą przygotowane na bazie wieloletnich doświadczeń. Do każdego podchodzimy indywidualnie, bo nie ma dwóch identycznych osób.

Nasza usługa konsultacyjna składa się z:

  1. ankiety wypełnianej przed spotkaniem
  2. konsultacji podczas której zgłębiamy problem i szukamy rozwiązania
  3. gotowego schematy kuracji z rozpisaniem naturalnych preparatów wspomagających organizm.